הטיול לאפו ריף

צלילה במבול ובסיפאדן היתה חוויה נהדרת, אבל נאלצתי להמשיך ולהתחיל את דרכי בחזרה לסבו, משם היתה הטיסה בחזרה הביתה.
חזרה ל Semporna היה קל מספיק למצוא מחליף כסף (מצחיק שכל החלפנים בעולם יודעים מתי אתה לחוץ ואין לך זמן להתווכח על שער החליפין שלהם) ולמצא נסיעה לקוטה קינבאלו שהיא גם עיר הבירה של מחוז סבהא הידועה בקיצור KK.
העיר שוכנת בצפון, על החוף המערבי של סבהא והיא עיר חוף נעימה ויש לו שוק דגים/אוכל יפה בערב.
חיכיתי לטיסה שלי בחזרה למנילה ולא הרגשתי בזבוז הזמן שלי בקניות (הבפיליפינים יותר זול), אז הלכתי לראות את הסרט החדש בסאגה של מלחמת הכוכבים, מעביר זמן מעולה אם אוהבים …
 

חזרה במנילה חפשתי דרך לברוח מהעיר, לקחתי את האוטובוס לעיר Batangas (יש הרבה מקומות שאפשר לקחת מעבורת משם) אני, לקחתי את המעבורת ל״אברה דה אילוג״ ומשם אוטובוס ל Sablayan, התוכנית שלי היתה לצלול בשונית אפו יצרתי קשר עם אתר נופש על האי פנדאן עבור הנסיעה לאפו.
בדרך לשם קיבלתי הודעה שהטיול בוטל. אין בעיה … הדבר הראשון שעשיתי בסאבליאן היה למצוא מקום לינה (אמילי מלון מסעדה). מלון תרמילאים פשוט מאוד, אבל נקי ונוח עם בעלים מאוד ידידותי וחביב.
המון תודה למשרד התיירות של Sablayan, שעזר לי ליצור קשר עם מרכז צלילה פנטגון(Pentagon). אלברטו לונטוק הבעלים חזר אלי מאוחר יותר וידע ​​אותי שאני יכול להצטרף עם הקבוצה שיוצאת למחרת בבוקר אבל הטיול הוא לשני לילות. לא יכולתי להאמין, אפילו יותר טוב ממה שתכננתי (ואפילו הרבה יותר זול). אמילי שמרה את התיקים שלי ואני הייתי חופשי לקחת רק את ציוד הצלילה שלי ואת תרמיל הגב לטיול.
וכך, מוקדם בבוקר עם הקבוצה החדשה על הסירה יצאנו להפלגה ל Apo reef. הקבוצה הייתה נחמדה, אבל כמו בכל קבוצה, היינו זקוקים לקצת זמן בכדי להכיר אחד את השני (הנסיעה ארוכה מספיק כדי להתחיל את התהליך).
ביום הראשון צללנו שלוש צלילות שלנו ולא היינו מאושרים כשגילינו שאנחנו צריכים לשחות יותר 500 מטר בכדי להגיע לחוף כי הגלים היו גבוהים מדי עבור הסירה (הרגשתי כמו משימה של הקומנדו). בכל מקרה, הלכנו להתרחץ במקלחת פיליפינית ״נהדרת״ (מים קרים מלוחים מבאר ודלי להשתמש בו. אגב, זה אותו דבר עבור השירותים). Apo הוא אתר קמפינג, מלון קטן נבנה שם אבל אני לא יודע מתי זה יהיה מוכן, אז עד אז כולם ישנים בערסל או באוהל.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
The Apo Group

הטיול לאפו היה מאורגן היטב, כל הארוחות והמשקאות (מים מטוהרים) היו כלולים, כמו גם אמפדור עבור הערב.
סיפקתי מוזיקה מהטלפון והבומבוקס שלי והיה לנו ערב של שתיה והתבדחויות.
אפו היה הפתעה נעימה, ישנתי בערסל והתקלחתי במי ים אבל זה היה שווה את זה, פגשתי אנשים נחמדים עשיתי כמה חברים ואפילו זכיתי להרפתקה בלתי נשכחת.
בדרך חזרה היה הים סוער, והיינו רטובים כל הדרך חזרה לסבלאיין.
הזמנתי כמה לילות על האי פנדאן בתקווה שתהיה עם מקלחת טובה. טעיתי! למרות הצלילה היחידה שעשיתי שם היה טוב עם הרבה מאקרו, האי היה יפה הנופש מרגיע וידידותי, השירותים היו עדיין עם דלי ומקלחת מלוחה, אבל מקלחת אמיתית, בלי דלי.

בסוף הטיול הזה עמדתי בפני דילמה, האם לעקוב אחר התוכנית המקורית, לקפוץ מאי לאי כל הדרך לסבו ולהמשיך עם אותה שגרת צלילה וגרירת הציוד הכבד שלי איתי. או שפשוט אעשה משהו ייחודי ובלתי מתוכנן, להשאיר את כל הציוד במנילה מלבד תרמיל הגב שלי ולעלות על האוטובוס ממנילה, צפונה לכוון בונטוק ואחר כך להמשיך גבוה יותר בהרים בטראק רגלי לכפרים של שבט הקאלינגה.

נחשו במה בחרתי.

רוצים גם לצאת לטיול כזה? צרו קשר